Elűzi a fájdalmat.
A keleti kultúrákban egy több tonnás, gigantikus harang megszólaltatása igazi csapatmunka: egy ilyen tömegű tárgyat nem lehet csak úgy meglengetni. Ahhoz, hogy a hangok életre keljenek, kívülről kell egy rúddal megütni.
Kyotoban, a Chion-in buddhista templom Nagy harangtornyában (Daishōrō) találjuk Japán legnagyobb harangját.
Egy Instagramra feltöltött látványos videón az látható, hogy miként lehet megkondítani ezt a monumentális tárgyat. A harang működéséhez egy csapat férfi, összesen 25 személy szükséges. Közöse erővel tudják csak előre-hátra mozgatva annyira kilendíteni a falécet, hogy sikerüljön megütniük a hatalmas zöldesszürke harangot. A felvételen azt látjuk, hogy már a rúd mozgásba hozása sem egyszerű: a köteleken csüngve, azokat húzva-vonva, együtt kell a megfelelő ritmust eltalálni.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Nagyon ritkán lehet a harang hangját hallani, ugyanis csak kivételes alkalmakon kongatják meg: például a Hōnen megemlékezésen áprilisban (Gyoki Daie) és Szilveszter éjjelén, amikor 108-szor szólaltatják meg. Az újév kezdetén történő gongütés eltünteti a világi vágyakhoz kötődő fájdalmat.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Magát a harangot 1636-ban öntötték, a torony pedig 1678-ban épült. Ez a harang a szigetország legnagyobbika: 70 tonnát nyom, magassága 3,3 méter, míg az átmérője 2,7 méter.