Az orvosok általában megkérdezik, hogy mennyit mozog az ember, hogyan táplálkozik vagy épp dohányzik-e. De mi a helyzet a lélekkel?
Azt sosem kérdezik meg, hogy mikor találkoztunk utoljára a barátainkkal vagy kellő támogatást kapunk-e a családunktól, pedig nagyon is sokat számítanak az egészségünk szempontjából. Kelly Harding egy teljes könyvet szentelt a témának a The Rabbit Effect: Live Longer, Happier, and Healthier with the Groundbreaking Science of Kindness címmel. Ebben azokat a tanulmányokat és kutatásokat eleveníti fel, amelyek felfedezték, hogy mennyit számít a kedvesség az emberek gyógyulásának szempontjából.
A szerző orvosként rengeteg beteggel találkozik naponta, ennek kapcsán kezdte el érdekelni, hogy mi a különbség beteg és beteg között a közérzet, egészség és gyógyulás szempontjából. Arra a következtetésre jutott, hogy a kapcsolatok minősége és mennyisége az, ami szerepet játszott, hogy míg egyesek a papírforma szerint sokkal betegebbek voltak, jobban viselték a viszontagságokat, míg mások kevesebb betegséggel is rosszabb állapotba kerültek és nehezebben gyógyultak.
A kedves szavak, a törődés, és az, hogyan bánnak velünk az élet különböző területein, jelentősen befolyásolják az egészségi állapotunkat. Persze ezt a hétköznapok szintjén is érzékelhetjük, egy kedves gesztus vagy mosoly sokkal szebbé teheti a napunkat, mintha már egy konfliktussal indulna a nap.
Szóval legyünk kedvesek egymással, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben és egészségesebbek legyünk!
Forrás: World Economic Forum