Átláthatóbb mindennapok.

Mi, emberek szeretjük halmozni a kacatokat. Nehezen válunk meg az apróságoktól, az idősebbek pedig a tapasztalataik miatt szeretnek félretenni mindent, mondván, jó lesz az még valamire.

Azonban a túl sok holmi összegyűjtse ránehezedik az életünkre és az egészségünkre is negatív hatással lehet. Amikor azt kezdjük érezni hogy  tárolóhelyeink már tele vannak, sőt, a nyitott felületeken, az asztalokon, pultokon, sarkokban is halmokban állnak a holmik, ideje cselekednünk. Fontos döntéseket kell hoznunk, megtartva a valóban szükséges dolgokat, kidobva (vagy továbbadva, elajándékozva) a felesleget, élhetőbb életteret kialakítva.

A holmik számbavétele mellett érdemes az életterünk méretét is mérlegelni: vannak olyan helyiségek, amiket nem is használunk már? Kirepültek a gyerekek, üresen áll a szobák fele? Miért nem költözünk egy kisebb, élhetőbb lakásba? Furán hangzik, de egy zsúfolt, rendetlen lakás a társadalmi kapcsolatainkra is hatással lehet, mert megakadályozza, hogy barátokat hívjunk. Állandóan csak feszengünk, hogy ide senkit sem lehet vendégségbe hívni. Miért nem váltunk egy kisebb, könnyen rendben tartható méretre? Ne feledjük, nem a lakásért vagyunk, hanem a lakás van értünk.

A kevesebb holmi, kisebb lakás előnyei:

Csökken a stressz-szint

Nem szükséges annyi dolgot rendben tartani, átláthatóbb, szelősebb  lesz a lakás. Sokkal könnyebb rendet tartani ott, ahol mindennek megvan a helye! A rendetlenség túlstimulálja az elmét, leterheli az agyat, kéz a kézben jár a stresszel. A túl sok ingert nehéz feldolgozni, állandóan szorongunk, túl sok a feladat, nincs idő mindenre.

Kézbentartható élettér

Amikor már nincs szükségünk 4 szobára és 2 fürdőre, akkor érdemes egy kisebb lakásba költözni. Így kevesebbet kell takarítanunk, nem kell foglalkoznunk olyan helyiségekkel, amelyekből idővel úgyis raktár lesz.

Plusz időnk szabadul fel

Kevesebb takarítás és pakolás, több szabadidő! Fordítsuk az extra időt magunkra, keressünk régi-új hobbit, utazzunk, tornázzunk, olvassunk a lakás rendezgetése helyett!

Megnyíló szociális kapcsolatok

Itt az ideje a barátokkal találkozni, új közösségekhez csatlakozni, vagy a családi kapcsolatainkat szorosabbra fűzni.

Kisebb fenntartási költségek

Pénzt takarítunk meg, gondoljunk csak egy kisebb lakás rezsijére, fenntartási költségeire! Miért fizetnénk plusz helyiségek fűtéséért? Ugye, hogy el tudjuk a pénzt másra is költeni?