Sajátos humor és képi világ.
2020. október 15-én tovább bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár. Mindannyian a szívünkben őrizzük a népszerű Magyar népmesék rajzfilmsorozatot, amely most hungarikum lett. A Hungarikumok Gyűjteményébe így jelenleg 76 érték tartozik, míg a Magyar Értéktárban található kiemelkedő nemzeti értékek száma 181-re emelkedett.
A Magyar népmesék rajzfilmsorozat egyedülálló formában és vizuális elemekkel terjeszti széles körben hazánk hagyományait, kulturális értékeit.
A Magyar népmesék 1980-tól 2012-ig futott a televízióban. A rajzfilmek ötlete Mikulás Ferenc stúdióvezető fejében született meg, a tervező, rendező, szakértő pedig Jankovics Marcell lett. A népmeséket feldolgozó részek sajátos humorral és képi világgal hódították meg a kis és nagy nézőket. Mindnyájan emlékezünk a szállást kérő rókára, a macskacicóra vagy éppen a csillagszemű juhászra.
A széria nem véletlenül lett a Pannónia Filmstúdió Kecskeméti Műtermének egyik legnagyobb sikere, a hazai rajzfilmgyártás aranykorában. Elkészítésében a kor kiválóságai vállaltak szerepet, zenéjét a Kaláka szerezte, a mesemondók között például Bánffy György, Tolnay Klári, Molnár Piroska, majd Szabó Gyula is helyet kapott.
A Hungarikum Bizottság döntését követően a Magyar Értéktárba bekerült a Jászkürt – Lehel Kürtje, a Máriapócs Nemzeti Kegyhely és a pócsi búcsúk, Vitéz László és a Vitéz László-bábjáték, a Magyar Értékmentő Műhelyként Működő Csángó Fesztivál, a Dél-alföldi szikes tavak, valamint Kecskemét szecessziós városmagja, különös tekintettel a Cifrapalota épületére.
Hungarikum lett a Magyar népmesék rajzfilmsorozat!
További részletek: http://hungarikum.hu/hu/hirek/hungarikum-lett-magyar-n%C3%A9pmes%C3%A9k-rajzfilmsorozat
Közzétette: Hungarikumok Gyűjteménye – 2020. október 15., csütörtök
Forrás: hungarikum.hu