Rekordhalmozó energiabomba.

1921. január 9-én született Keleti Ágnes, aki számtalan rekordot mondhat magáénak: ő a legidősebb élő olimpiai bajnok, nem csak Magyarországon, de a nyári olimpiákat tekintve az egész világon is, ő a magyar tornasport legeredményesebb versenyzője, és Egerszegi Krisztinával együtt ő a legtöbb olimpiai aranyat nyert női sportolónk is (szám szerint 5-5 aranyat nyertek).

Fotó: KOVÁCS MÁRTON ERNŐ/Fortepan

Klein Ágnes néven született egy zsidó család gyerekeként. A vékony kislány a Nemzeti Torna Egyletben kezdte meg pályafutását. Ma már egészen felfoghatatlan, hogy 35 éves volt, amikor 1956-ban 3 szeren és kéziszer csapatban nyert olimpiát. Ezt követően Ausztráliában, majd Izraelben telepedett le, tanárként és edzőként dolgozott. Gyakran hazalátogat, a mai napig spárgázik, tornázik, úszik, hihetetlen energiával nyűgöz le mindenkit.

Kezdőkép: KOVÁCS MÁRTON ERNŐ/Fortepan