Állítja a tudomány, de a nők is alátámasztják ezt.
Régen az volt a tipikus családmodell, hogy a férfiak dolgoztak és pénzt kerestek, rájuk hárult a fizikai munkák java is, míg a nők a háztartással, gyerekekkel és a ház körüli teendőkkel foglalkoztak leginkább. Azóta a világ némileg megváltozott, ma már a nők is általában teljes állásban dolgoznak, miközben gondoskodnak az otthonukról és a gyerek(ek)ről is. Ahhoz, hogy ez jól működjön, a férfiaknak is be kellett szállniuk a háztartásba.
Nagy port kavart az interneten egy férfi írása, amelyben hosszabban kifejtette, hogy ő nem „segít” a feleségének otthon. Ezt nem úgy kell érteni, hogy ne venne részt az otthoni feladatok elvégzésében, hanem úgy, hogy ez nem a feleségének való segítség, hanem a kötelessége, hiszen egy fedél alatt élnek. Nem segítség, hogy elmosogat vagy felporszívóz, hanem része a közös életüknek. A segítségnyújtás azt feltételezné, hogy ez csak a feleség dolga lenne, amiben ő alkalmanként részt vállal, de a valóságban szerinte ez közös feladat.
Ahogy a nők is sokszor nyírnak füvet, cserélnek égőt vagy fúrnak fel polcot, ugyanúgy a férfiak is képesek elsajátítani a mosás vagy vasalás fortélyait. A legtöbb mesterszakács a férfiak közül kerül ki, ez is igazolja, hogy a főzés sem áll távol tőlük. Nem csak hogy képesek ezekre a feladatokra, hanem jól is áll nekik. A nők szívét igenis meg tudja dobogtatni az, ha egy férfi vacsorával várja őket haza úgy, hogy közben is el is mosogatott. Egy takarító férfit sokkal vonzóbbnak találnak a hölgyek.
Nem csak a párkapcsolat szempontjából hasznos egyébként, hanem a gyerek(ek) számára jó példa, ha azt látják, a szüleik közötti munkamegosztás jól működik.
Szóval urak, tessék megragadni gyakrabban a partvist vagy a fakanalat, ettől mindenki boldogabb és kiegyensúlyozottabb lesz!
Forrás: Newsroom