Halálos nyugalom.
A Gaiola-sziget (Isola della Gaiola) egy Nápoly melletti aprócska földdarab, amely két részből áll. Nagyon közel van a arthoz, alig 30 méterre, egyszerű megközelíteni. Míg a sziget egyik részén egy magányos villa áll, a másik fele lakatlan. A két részt ez kis híd köti össze.
A sziget nevét a Posillipo partjait tarkító üregekről kapta, a latin cavea, kis barlang szóból ered.
Eredetileg a szigetecske neve Euplea volt, aki a biztonságos hajózás védelmezője, a kis templomát pedig Vénusz tiszteletére emelték. A római időkből származó romokat is találunk a földdarabon. A sziget alatt, a vízben több római szerkezet rejlik, amelyet ma már a tengeri élőlények laknak.
Néhányan úgy vélik, hogy a költő Vergilius is itt tanított a romoknál.
A 19. század elején a szigetet egy remete lakta, akit Varázslónak neveztek. Nem sokkal azután épült a villa, amely egyszer Norman Douglas tulajdona is volt, a Szirének földjének szerzőjéé. A szigetecske tökéletesnek tűnik a nyugdíjas évek eltöltésére, azonban valami nem stimmel: a helyiek szerint el van átkozva, a birtokosai ugyanis mind idő előtt elhaláloznak.
A balszerencsék sorozata az 1920-as években kezdődött, amikor a svájci tulajdonost, Hans Braunt holtan találták egy szőnyegbe tekerve. Nem sokkal később a felesége a tengerbe fúlt. A következő villalakó, a német Otto Grunback szívrohamot kapott a szigeten.
Hasonló szerencsétlenség történt a gyógyszergyáros Maurice-Yves Sandoz-zal, aki öngyilkos lett egy svájci pszichiátrián. A következő tulaj, a német acélmágnás, Karl Paul Langheim gazdaságilag ment tönkre. A Fiat fejének, Gianni Agnellinek a fia lett öngyilkos, egyetlen fia halála után pedig az unokaöccsét, Umberto-t karolta fel , de ő egy ritka daganatos betegségben meghalt 33 évesen.
A multimilliárdos Paul Getty-nek, miután megvette a szigetet elrabolták az unokáját. Az utolsó tulajdonosa, Gianpasquale Grappone börtönbe került, amikor a biztosítótársasága becsődölt. Ma a villa lakatlan és elhagyatott.