Kincsek a föld alatt.
Az egyik legizgalmasabb ősi város a mediterrán régióban fekvő Konstantinápoly, amely ma Isztambul néven ismeretes és megannyi kincset rejt a mélyben is.
A város elképesztő történelme birodalmakon és népeken keresztül zajlik. Ami a földben rejlik, még jórészt feltáratlan, nemrégiben például számtalan alagút és helyiség került napvilágra az ősi bizánci Szent Polyeuctus templom alatt, bepillantást engedve a kereszténység korai időszakába.
Az alagutak falai és boltívei téglából épültek és úgy tűnik, hogy a földalatti járatok összeköttetésben álltak a fenti templommal, amelyet Justicianus császár idején emeltek 524 és 527 között. A földalatti szakasz egy ortodox templom része is volt, ahol az isteni liturgiák zajlottak. Az isteni liturgia még most is a keleti ortodoxok és a bizánci kereszténység fontos eleme. A templomot 1240-ben rombolták le a betörő európai keresztesek, az ősi épület anyagainak egy részét elhordták és beépítették máshol, például a velencei Szent Márk bazilikába.
A földalatti komplexumot eredetileg az 1960-as években fedezték fel, de a feltárásokat a megőrzés miatt leállították. A város ezen területét a mélyben rejlő romokkal újraélesztik, a török hatóságok pedig régészeti látványossággá szeretnék fejleszteni a helyszínt.
Kiemelt kép: Istanbul Metropolitan Municipality