Hímzőtűvel és fonalakkal is csodát lehet alkotni.

A régészek szerint már az ókorban is világszerte hódoltak az emberek a hímzés művészetének, ami aztán végigkísérte a történelmet. Napjainkban is igen népszerű díszítő eljárás, számos fajtájával találkozhatunk. Társadalmi csoportok szerint (úri és népi), a felhasznált alapanyag, hímzőfonal és minta szerint, és a készítés technikája szerint is szokás csoportosítani a hímzéseket.

Leggyakrabban talán feliratokkal, geometriai formákkal, állati vagy növényi motívumokkal találkozhatunk, de mindig van új a nap alatt, ahogy szokás mondani. Vera Shimunia teret engedett a fantáziájának és megalkotta a saját varrott képeit, az ő stílusának nincs is hivatalos megnevezése. Ő maga “huligán öltés”-ként emlegeti a technikáját, amivel aztán létrehozza a szebbnél szebb tájképeit.

Sosem tanult igazán hímezni, egyszerűen csak szerette volna kiadni az érzéseit, amikor tűt és fonalat ragadott. Az eredmény lenyűgöző lett!  Vékony és vastag fonalakat is használ, amikkel a szaténöltéseket és a franciacsomót kombinálja, így az eredmény szinte megszólal.

Ő alkotta meg a bolyhos felhőket is, amik mélységet adnak a műveinek.

Ez a módszer lombkoronaként is remekül mutat.

Bármeddig el tudnánk nézegetni a fotóit, olyan szépek!

Forrás: BrightSide